KŪRYBIŠKUMAS IR EMOCINIS INTELEKTAS

Kada dažniausiai prireikia kūrybiškumo?

Kuomet iškyla konfliktas ar atrodo, jog niekas negirdi ką mes sakome. Kuomet norisi sušukti “Aš negaliu!”, “Tu negali!” ar “Nėra jokių galimybių!” Kuomet norime padėti vaikui išmokti kažką sudėtingo.

Paminėjus žodį “kūrybiškumas”, žmonės dažniausiai pagalvos, jog kalbame apie artistinę saviraišką. Nors tai ir yra be galo svarbi kūrybiškumo dalis, bet tikrai neatspindi visos jo esmės. Didžiajai daliai žmonių kūrybiškumas yra tiesiog kasdienis milijono problemųsprendimas.

Bendrąja prasme, kūrybiškumas – tai sugebėjimas kelti naujas idėjas, mąstyti savarankiškai, nestereotipiškai, greitai orientuotis sudėtingoje situacijoje, lengvai ir netipiškai spręsti. Jis priklauso nuo individualių savybių, auklėjimo bei mokymo. Deja, dažniausiai dėl netinkamo auklėjimo ir mokymo, vaikai šį gebėjimą praranda.

Kūrybiškumas reikalauja atsisakyti nuostatų, nes kūrybiškumo esmė – “taisyklių laužymas”. Viso to pasekmė yra tai, kad dažnai kūrybiškumas yra susijęs su stipriomis emocijomis, kurios ir padeda, ir sukuria papildomus iššūkius.

Štai keletas užsiėmimų, kurie ugdo ir vaikų, ir tėvų kūrybiškumą bei emocinį intelektą:

Makedo eko kūrybiškumas

Šių žaislų tikslas ir misija yra ne tik įgalinti jus atskleisti vaiko kūrybiškumą, bet ir ugdyti jo sąmoningumą bei įkvėpti socialinį pokytį per žaidimą. Viskas gali būti žaislas, tereikia tik apsidairyti. MakeDo tai naujos rūšies konstruktorius: įvairių detalių rinkiniai yra naudojami kaip jungtys ir įrankiai kūriniams iš kartono, popieriaus, plastiko bei kitų aplink mus esančių medžiagų. Vaikai, o gal ir mes visi, labiausiai įsitraukiame tuomet, kai mums suteikiami įrankiai surasti atsakymą, o ne tiesiog pateikiamas pats atsakymas. Todėl atraskite, kurkite, statykite, konstruokite SAVO žaislus kartu! Šioje idėjoje svarbiausia ne tikslas, o pati kelionė!

Zolo laisvas žaidimas

Mūsų intelektas be akademinių gebėjimų, susideda iš daugybės komponentų tokių kaip noras atrasti, savikontrolė, kūrybiškumas ar bendravimo įgūdžiai, kurie dažnai nepelnytai būna užmirštami arba sąmoningai ar nesąmoningai slopinami.. Kaip išsaugoti tai, ką atsinešame gimdami ir toliau tai ugdyti? Šiandien jau žinome, kad laisvas, “daryk-ką-nori” žaidimas vaiko nervų sistemos vystymuisi yra be galo svarbus. Taip žaidžiantys vaikai yra: kūrybiškesni, jiems lengviau sekasi kalbos, jie geriau sprendžia problemas, yra mažiau veikiami streso, turi geresnę atmintį, jų geresni socialiniai įgūdžiai.

ZoLO kūrybiniai konstruktoriai yra viena iš priemonių leidžianti vaikui ir tėvams pasinerti į fantastišką savo vaizduotės pasaulį: neįprastos formos ir spalvos, asimetrija, keistos, provokuojančios užduotys – visa tai įgalina išsilaisvinti iš stereotipinio mąstymo. Gumbuotas, minkštas, liesas, striukas, apvalus, kvadratinis, margas ir vienspalvis ZoLO yra visiškai naujos žaislų kategorijos pionierius, nepaklusęs amžiaus ir lyties stereotipams. Zolo, tai visiška jūsų vaizduotės laisvė ir puiki vaiko intelekto lavinimo priemonė.. taigi.. imkite savo vaiką už rankos ir atraskite ZoLO kartu!

Kimočių jausmų sodas

Ko labiausiai norėtumėte savo vaikui? Kad jis būtų laimingas ir sveikas. Įrodyta, kad vienas savaime intelektas negarantuoja sėkmingo gyvenimo. Tie vaikai, kurie draugauja su savo emocijomis, geriau mokosi, sutaria su kitais vaikais, turi mažiau elgesio problemų, agresijos, yra atsparesni: moka nusiraminti, susidoroti su stresu, yra geresnės emocinės sveikatos. Taigi, Jūsų tikslas išmokyti savo vaiką suvokti savo jausmus, “perskaityti” kitų žmonių jausmus ir pasirinkti atitinkamą elgesį. Šių įgūdžių rinkinys jam leis jaustis laimingu bei atsakingu už savo paties gyvenimą. Šiandien, tai bus tiesiog “ožiukų sutramdymas”, o ilgalaikėj perspektyvoj sėkmingas gyvenimas, ką jis bereikštų pagal kiekvieno prioritetus.

Šiuos įgūdžius lavinti padės emiciniai žaislai Kimočiai. Kuo jie ypatingi?

Kimočiai turi savo “stiprius” charakterius, tačiau kiekvieną jų galima nagrinėti būnant nuošalyje, tačiau suvokiant, kad turite panašumų.

Žaisdami su Kimočiais sudėtingas situacijas vaikai treniruoja savo emocinius įgūdžius.

Savo ypatingomis savybėmis (linksmu/liūdnu veideliu, išsiskleidžiančiais sparneliais, pleistrais ir kt.) Kimočiai primena, įkvepia ir moko kalbėtis apie jausmus.

Kimočiai padeda taikyti esminius emocinio ugdymo principus: pastebėti ir įvardinti vaiko jausmus, išnaudoti emociją gyvenimo pamokai ir galimybei tapti artimesniems, empatiškai klausytis ir pagrįsti kilusią emociją, padėti vaikui įvardinti jausmus, nubrėžti ribas, susikurti taisykles ir spręsti (neignoruoti) problemas.

Visus Kimočių žaidimus galite kūrybiškai taikyti PATYS bet kur ir bet kada!

OoZuU